חזרה לתוצאות החיפוש

תוף תוף - מתפרקים מתיפוף

למה כדאי לתופף?

התיפוף הוא אמצעי להכרה והערכה עצמית

התיפוף משמש ככלי לפיתוח המודעות העצמית, שינוי אישי ובניית קשרים חברתיים וקהילתיים. המתופף חוקר ומעצים את האני הפנימי שלו.

קבוצת מתופפים בטבע בהנחיית סער

אנרגיה קצבית מגיעה אל המוח וגורמת לשתי האונות, השמאלית והימנית, לפעול בו זמנית - המתופף פעיל לוגית ואינטואיטיבית בו זמנית. כתוצאה מתיפוף וחקירה, מתפתח שימוש מושכל באינפורמציה החבויה בתת מודע ומתפתחת תחושה של מודעות עצמית . רושם זה נמשך זמן רב גם לאחר תום חוויית הנגינה.

המתופף מצליח להקשיב ולהתחבר לעצמו. הויבראציה הקולית עוברת דרך כל תאי הגוף, יוצרת גירוי פיזי המוריד את המחסומים וגורם לשחרור רגשי. כך יכול המתופף להביע עצמו ביתר חופשיות ויכול לחבור לרוח הפנימית שלו. בתיפוף נוצרת חווית שחרור זיכרונות שליליים, ביטוי עצמי וחיבור מהותי לנושאים שבתת מודע.

תיפוף בקבוצה

התיפוף בקבוצה הוא חוויה אישית עמוקה אשר מאפשרת לכל אינדיבידואל לשמוע ולהשמיע, לקלוט ולבטא עצמו גם יחד. למעשה, נפתחת הזדמנות לתקשר עם אנשים בעלי תחום עניין משותף. נבנית תחושה של שייכות וקרבה.

תיפוף בקצב, גורם לתחושה מאד מעוררת ומהנה, בנוסף לכך יוצר אפשרות להתבוננות פנימה והחוצה, תוך כדי פעולה בזמן אמת.

התיפוף הוא אמצעי להכרה והערכה עצמית

התיפוף עוזר לנו להחבר מחדש לליבה, לעצמה הפנימית וכושר הביטוי האישי שלנו.

מתופפים ביחד

השילוב של ביטוי עצמי והקשבה באותו הזמן מאפשר מקום לכל אחד בקבוצה. כל אחד גם שומע וגם נשמע. כל אחד יכל להגיד את הדברים הכי דיסקרטיים שהוא רוצה, מבלי שהאחרים יבינו מה אמר.

התיפוף בקבוצה הוא חוויה אשר מאפשרת לכל אינדיבידואל לחקור ולהעצים את האני הפנימי שלו. התיפוף משמש ככלי לשינוי עצמי, מודעות אישית, הרחבת אופקים, ובניית קשרים קהילתיים.

מעגל מתופפים בקייטנות

הקיץ קרב ובא, הילדים הולכים לקייטנות, מלאי ציפויות, מרץ, תשוקה, אהבה, כמיהה לחופש, רוצים למצוא חברים חדשים, לפגוש חברים ותיקים, להשתייך לקבוצה, ולבטא את עצמם.

במעגל המתופפים של תוף תוף אנו מגשימים את הציפיות הללו ומעניקים למשתתפים חוויה חברתית עצמתית, מעצימה. כשאנו יושבים במעגל ויוצאים למסע משותף ומגלים סודות קסומים הטמונים בעולם הקצב, הלב נפתח, אין מעצורים ונוצר חיבור ריגשי בין כולנו.

מפגש בודד

ניתן להזמין מפגש בודד ובו נבצע מפגש חד פעמי שבו כל קבוצה בקייטנה תעבור סדנה בת 45 -60 דקות במהלכה נלמד עקרונות בסיסיים של נגינה, נלמד להפיק צלילים, נכנס ונצא מהקצב, משחקי קצב, נלמד שיר וננגן מקצב פוליריטמי, נבצע קטע נגינה ונסיים בסבב סולואים בו נתפרק בתיפוף סדרת מפגשים

סדרת מפגשים

תוכלו גם להזמין סדרת מפגשים אשר תכלול היכרות עמוקה יותר עם כלי הנגינה, משחקי קצב לימוד עקרונות בסיסיים של נגינה, פעילות קבוצתית משתפת, נלמד מיקצב פוליריטמי, ננגן קטע נגינה מובנה, נשלב אלמנטים של ביטוי עצמי של היחיד בקבוצה, נבצע חלוקת תפקידים ובניית מופע מסכם. נבצע מספר חזרות וככל שהזמן יאפשר נוסיף ונשדרג את המופע שלנו.

בסוף סדרת הסדנאות יהיה מופע מסכם לכל הקבוצות ובו כל קבוצה תבצע את קטע הנגינה שלמדה והכינה לכבוד המופע, מול שאר משתתפי הקייטנה.

* ניתן לשלב במופע המסכם אלמנטים מסדנאות אחרות בקייטנה, לדוגמא – דג'אגלינג, ריקוד, קפואירה, ברייק דאנס.

גם את החגים שלנו אפשר להעצים בסדנת תיפוף מיוחדת לאוירה החגיגית:

בחנוכה נדליק נרות ונשיר שירי חנוכה, בליווי קצבי ישובים במעגל.

בפורים – סדנת תיפוף בתהלוכת תחפושות לילדים, עד לא ידע, תחרות תחפושות, שירי פורים וחלוקת משלוח מנות,

בל"ג בעומר מעגל מתופפים מחמם ליד המדורה.

באוירה חגיגית של סוכות, ט"ו בשבט, פסח, שבועות.

תוף תוף לחגים אירועים וסדנאות