קייטנה באנגלית היא יתרון או מעמסה על הילד

ייתרון קייטנת אנגלית בגיל צעיר

 

שפה היא כוח ואמצעי תקשורת מרכזי לשיתוף דעות, מחשבות ורגשות. כיום, כשהעולם הוא כפר גלובלי גוברת אף יותר החשיבות של לימוד אנגלית כשפה שנייה, משום שהיא מהווה כלי בסיסי להתקדמות והצלחה בחיים. הקניית כלים וידע באנגלית היא צעד חיובי ומתגמל גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך.

 

 

לימוד אנגלית לילדים מעשיר את הידע, מרחיב ומפתח כישורי תקשורת ואף תורם לשיפור הישגים במקצועות אחרים כולל בעברית וזורע זרע להגשמת יעדים בעתיד. את לימודי השפה מומלץ להתחיל כבר בגיל צעיר, גיל בו ילדים עדיין לא מפתחים רתיעה מלימוד שפה חדשה ואין להם התנגדות עקרונית לרעיון. להתחלה המוקדמת יש יתרונות נוספים.

 

הימנעות ממחסומי שפה

 

לא אחת, בני נוער וסטודנטים המצטיינים בלימודי שפה בכיתה ובהבנתה, מתקשים לבטא יכולות אלו בחיי היומיום. מקורה של הבעיה הוא במחסום שפה שמבוגרים רבים נתקלים בו בגלל סיבות כמו חוסר בטחון לביטוי עצמי באנגלית. ממצב זה ניתן להימנע באמצעות לימוד אנגלית כשפה שנייה כבר בילדות. בגיל צעיר החששות המובילים למחסומי שפה עדיין לא דומיננטיים וכפועל יוצא מכך, ילדים השולטים באנגלית משתמשים בה בכל הזדמנות באופן אקטיבי, משתתפים בשיחות ומשפרים אותה בכל עת.

 

פיתוח סקרנות וגישה נכונה

 

שיטות מתקדמות ומהנות המתאימות לגילאים צעירים יפתחו סקרנות, עניין וגישה חיובית ללימודי שפה זרה בכלל וללימודי אנגלית בפרט. גישה זו תוביל להבנת יתרונותיה ככלי לתקשור עם אנשים, כאמצעי לשיפור אפשרויות המשחק וכמובן גם לצפייה וגלישה ברשת האינטרנט. והכול - תוך כדי למידה חווייתית ומהנה.

 

שיפור הישגים בבית ספר

 

מחקרים בתחום מעידים כי ילדים הלומדים ושולטים בשפה זרה נוספת מרוויחים יתרון קוגניטיבי חשוב. בזכות האימון ילדים דוברי שפה שנייה משפרים את רמת ציוניהם גם בתחומי לימוד אחרים, לעומת ילדים דוברי עברית בלבד.

 

פיתוח המוח והאינטליגנציה

 

לימודי האנגלית הם אימון חשוב למוח שתורם לא רק ליכולות הקוגניטיביות, אלא גם מפתח את היכולות באופן כללי. למעשה, ככל שמשפרים את היכולות בשפה זרה ולאורך השנים יודעים יותר שפות - כך במקביל המוח מתפתח יותר.

 

סיגול מבטא נכון

 

יתרון נוסף של לימוד אנגלית כשפה שנייה אצל ילדים נעוץ ביכולת לסגל מבטא נכון ברמה הקרובה לזו של שפת אם. חשוב לדעת כי ילדים ניחנים ביכולת לאבחן דקויות ורבאליות רבות, סגולה שנחלשת בגיל מבוגר יותר, ומעניקה לילדים אפשרות לחקות באופן מדויק מבטאים. 

 

 

חיזוק הביטחון העצמי

 

ילדים הלומדים אנגלית מגיל צעיר ושולטים בה הרבה יותר טוב מבני גילם האחרים, זוכים גם ליתרון חברתי המפתח את ביטחונם ותדמיתם העצמית. כישורים אלו יזכו להערכה הן בקרב מבוגרים והן בקב ילדים ויספקו תחושות של הישגיות, הצלחה וייחודיות.

 

לסיום

 

חשוב לציין שהפעילויות אצלנו נעשות בדרך חווייתית ומהנה כדי שהילד יסיים את הקייטנה עם חוויה חיובית ומעשירה.

וישנם פעילויות תוכן מהנות ומגוונות 

 

 

 

דוגמאות להפעילויות שניתן לקבל במחנה, קייטנת אנגלית בכפר הירוק:

  • אנחנו ניצור באנגלית, נצייר, נגזור, נצבע ונבנה בפלסטלינה.

  • אנחנו נדבר על נושאים מעולמם הפרטי של הילדים, כגון: לפני נסיעה לחו"ל, סדרה אהובה, שיר אהוב, ועוד..
  • אנחנו נצפה בקטעים של סדרות שהילדים מתחברים לעולם התוכן שלהם ומדרבן אותם לדעת מה נאמר, מעבר לכיתוב באנגלית
  • אנחנו נבשל באנגלית, נלמד את אוצר המילים של המתכונים ושל הוראות ההכנה.
  • אנחנו נשיר באנגלית ונקיים תחרות בין חברי הקבוצה

הפעילויות חשובות ליצירתיות בדרך רכישת השפה. הילדים יוכלו ליהנות ולחוות ועל הדרך ללמוד ולרכוש את השפה האנגלית.

 

קרדיט : צביה נחמן מנהלת מחנה אנגלית בכפר הירוק 

 

הדפסה שלח לחבר