חזרה לתוצאות החיפוש

צלילי עולם - סדנאות מוזיקה. לכל אחד. בכל גיל. בכל מקום.

 • שם:
  צלילי עולם - מופעי מוזיקת סדנאות ומעגלי תיפוף
 • עיר/ישוב:
  תל אביב
 • כתובת:
  אוסישקין 28
 • מנהל/ת:
  אלון
 • טלפון:
 • דוא”ל:

תנועה, קצב ותיפוף

צלילי עולם הוקמה לפני כעשור ע"י אלון נטף – מוסיקאי, איש חינוך ומנחה קבוצות.

------------

"צלילי עולם" מפגישה בין מוזיקה לאנשים בדרך מהנה המאפשרת חוויה ולמידה כאחד. הסדנאות המוצעות מבקשות להביא לארגון שיפור במערכות היחסים בין העובדים, שיפור ביכולות שיתופי פעולה בתוך הצוות ובין הצוותים, כלים למנהל בפיתוח מנהיגות דרך עקרונות הניצוח על תזמורת והכל תוך מתן דגש על כבוד הדדי, הקשבה, ביטוי אישי, יצירתיות, שיתוף וסובלנות.

------------

פי מחקרים ידוע כי החלק החשוב בתקשורת טמון בצליל, אינטונציה, קצב, עוצמה, שפת הגוף ועוד..

------------

בסדנאות של "צלילי עולם" אנו ממעיטים במילים ודווקא נותנים יותר דגש ליצירת שיח קולי דרך צלילים ומקצבים ובכך מגדילים את מנעד הביטוי, ההקשבה והתקשורת בארגון. כמו כן, הסדנאות מציפות דפוסי התנהגות קיימים ומאפשרות המשך עבודת עומק לאחר מכן.

------------

את הסדנאות ניתן לשלב כחלק ממערך הקורסים וההדרכות, ימי O.D.T., ימי גיבוש ואירועי חברה. הפעילויות מתקיימות בשטח (O.D.T) או במסגרת המרחב הארגוני.

------------

קיץ 2019 בית ספר של החופש הגדול מגיע…!!

------------

מופעים – סדנאות – שיעורי מוזיקת עולם – מעגל מתופפים

-------------

סוף סוף הגיע הקיץ איזו שמחה הילדים בעננים, תכנית הקיץ שלנו מגוונת בפעילויות משחררות קלילות ומשמחות שבהם הילדים מצד אחד מאוד נהנים ותו"כ מקבלים העשרה מוזיקלית וערכית.

בשנים האחרונות "צלילי עולם" פועלים עם צוות מדריכים מקצועי בכל רחבי הארץ במסגרת בית הספר של החופש הגדול. בכל שנה ההתרגשות לקראת הקיץ גדולה ואנו מוסיפים שיעורי מוסיקת עולם חדשים.

-------------

כל שיעורי המוסיקה מבוססים על שלושה עקרונות בסיסיים:

ערכים – למידה – הנאה.

במהלך השיעור נכיר תרבות חדשה דרך המנהגים המוסיקה והקצב שלה וכך נלמד לקבל את האחר והשונה מאיתנו, ונפתח את האוזן לצלילים ומקצבים פחות שגרתיים. בד"כ נעסוק בתרבויות שבטיות כך שכל כלי הנגינה עשויים חומרים טבעיים ואורגנים ובכך נחזק את החיבור והערכה בין האדם לטבע.

-------------

בשנה האחרונה עסקנו במוסיקה אפריקאית – מוסיקה אינדיאנית – ומוסיקה הודית. כל תרבות הביאה איתה לתלמידי בית הספר מגוון רחב של כלי נגינה אופייניים, צבעים ריחות ובעיקר ניגונים שהלהיבו את הילדים ופתחו בפניהם עולמות מרתקים.

-------------

גם בשנה הקרובה נמשיך לפתח מערכי שיעור חדשים ומלהיבים, מופעים , סדנאות ועוד..

נשמח להגיע גם לבית ספרכם עם עושר של מוסיקה וקצב אז להתראות בקרוב….

-------------

בנוסף אנו מעלים מופעי מוסיקת עולם וסדנאות המותאמות לכל ילדי הקייטנה בבית הספר.

* מעגלי תופים אפריקאיים.

* הדיג'ירידו והמוזיקה של האבוריג'ינים.

* הקחון מספרד ומקצבי הפלמנקו.

* בניית כלי נגינה מחומרים ממוחזרים

* סיפורי עמים לצד ניגונים קסומים ומקצבים סוחפים ועוד הפתעות רבות.

הפעלות מוסיקה לילדים בכל גיל

-------------

מוסיקה היא אחד הדברים המופלאים ביותר בעולם. היא מנעימה את זמננו ומעודדת אותנו ברגעים לא פשוטים בחיים. לימודי מוסיקה יכולים לתרום רבות להתפתחות המנטלית של הלומדים, בעיקר בגילים צעירים. משום כך, צוות ההוראה והחינוך דואג לארגן הפעלות מוסיקה לילדים בגנים ובבתי הספר. לימודי מוסיקה מקנים מיומנות יקרה מפז ומעשירים את עולמו של הילד, אשר בשלב הזה מתחיל לגלות את דרכו של העולם.

-------------

עוד לפני שהילד לומד קרוא וכתוב, כדאי לחשוף אותו למוסיקה איכותית. אלה כמה יתרונות להפעלות מוסיקליות לילדים:

-------------

פיתוח מוטוריקה

-------------

חיזוק שרירי הידיים חיוני להתפתחות ילדי הגן. בשלב הראשוני הם לומדים להחזיק עיפרון צבעוני כדי לצבוע דמויות בחוברת הצביעה שלהם. לאחר מכן הם ילמדו לשלוט בעיפרון ובעט כדי לכתוב. אך לפני הכול, כדאי להרגיל את הילדים להשתמש בידיים באמצעות פעילות מוסיקלית מהנה כמו תיפוף. באמצעות שימוש מושכל בידיים יוכלו ילדי הגן לאמן את ידיהם.

-------------

הפעלה לילדי בית ספר

-------------

הפעלות מוסיקה לילדים חשובות לשיפור כישורי הלמידה של הילדים. משום כך מזמינים מנהלים ומורים המלמדים בבית הספר סדנאות מוסיקה יצירתיות כמו לימודי נגינה בתופים. הפעלה כמו מעגל תיפוף לילדים יכולה לאחד בין הילדים כדי ליצור יחדיו מוסיקה איכותית, ואף לפתור סכסוכים בין ילדים שאינם מסתדרים זה עם זה.

-------------

פעילויות למתבגרים

-------------

החל מכיתה ו' מתחילים הילדים את תקופת ההתבגרות המורכבת. מתבגרים רבים מצויים במתח, בעוד הם צריכים להתמודד עם גופם המתפתח ועם בעיות חברתיות שונות. הפעלה מוסיקלית יכולה להפיג את המתחים ולשחרר את נפשם של הילדים הלחוצים ביותר.

מיליס אורלי- רכזת התכנית בביה"ס שמעוני פ"ת

21.7.14

לכבוד,

אלון נטף – "צלילי עולם"

מסע בתרבויות מוזיקליות

שלום,

ברצוני להביע תודה על פעילות "מוזיקת עולם" אותה העברת בבית ספרנו, במסגרת התכנית "בתי ספר של החופש הגדול".

ההפעלה עם התופים האפריקאים ומגוון כלי ההקשה בהם התנסו הילדים תרמה לחוויה המוזיקלית ולהנאה גדולה שלהם.

ההנחיה המקצועית של המפעילים ומגוון כלי ההקשה שעמדו לרשות הילדים הוסיפו לאווירה השמחה שהייתה בזמן הפעילות.

כמו כן, תודה על ההיענות וההתארגנות המהירה מצדכם להזמנת הפעילות תוך פרק זמן קצר.

-------------

דליה סניור - גן שחרור

יולי 2017 – פתח תקווה.

במסגרת קייטנת קיץ 2017 בגן שלנו שהנושא בה היה מסע עולמי, היו לנו שלוש פעילויות של צלילי עולם בנושאים שונים, כמו אפריקה, מוסיקת עולם והיום מוסיקה אינדיאנית, הפעילויות היו מאד מגוונות עם עושר של כלים מותאמים מין הטבע, בצלילים שונים ומיוחדים. המדריך ניב הפעיל את כל הילדים בצורה מאד חווייתית, מקצועית ומהנה,

הילדים שיתפו פעולה לאורך כל הפעילות, הלביש כל ילד באביזר מאפיין, האינדיאנים היו עם נוצה על הראש ואיפור על הפנים וכך הילדים נכנסו לאווירה אינדיאנית.

תודה על פעילות מיוחדת ומהנה מאיתנו גן ״שחרור״

-------------

שרה מונדרר, רכזת חוגים בית ספר קשת תלפז, ירושלים

בס"ד 14.8.2014

לאלון מנהל 'צלילי עולם' שלום!

ברצוני להודות לך על שנה מהנה שעברו ילדי חוג הדרבוקות, הילדים למדו הכרת צלילים וכן התאמנו בקצבים שונים, גם השנה כמו בשנה שעברה, הכינו מופע סיום והופיעו בפני כל תלמידי בית הספר, אנו נמשיך בשנה הבאה לקיים את חוג הדרבוקות, לאור הביקוש של הילדים וההורים.