בואו לבלות חינם במגוון אתרים בפסח 2019 - בחסות בנק הפועלים

פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח 2019

 

. זו השנה ה-15 שבמסגרתה מאות אלפי משפחות בישראל נהנות במהלך חופשת הפסח מביקורים ללא תשלום במוזיאונים ואתרים בכל רחבי הארץ עשרות אתרים ומוזיאונים שיפתחו השנה לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים.

פרוייקט הדגל של בנק הפועלים שיוזם ופועל למען הקהילה והחברה בישראל,הוא  פרויקט פסח שבולט בייחודו, בכך שהוא מייצד מייצג את הפסיפס האנושי המגוון של עם ישראל וארץ ישראל, ומטפח את הקשר של העם בישראל למורשתה ההיסטורית, לנופיה ולתרבותה.

 

האתרים יפתחו חינם בכל ימי חול המועד של פסח בין התאריכים 21-25 לאפריל 2019.

  • ימים א'-ד', 21-24/4/19, הינם ימי פעילות מלאים.
  •  יום ה', 25/4/19, הינו חצי יום פעילות.

 

בין האתרים הנכללים בפרויקט: מוזיאון ת"א לאמנות, לונדע – מוזיאון הילדים של באר שבע, מוזיאון העיצוב חולון, החוויה האולימפית, הגן הבוטני בירושלים, יער האיילים, המוזיאון הישראלי במרכז רבין, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון ינקו דאדא עין הוד, מוזיאון חיפה לאמנות, יד לשריון לטרון, מוזיאון אוצרות בחומה, מוזיאון ג'ו אלון בנגב, מוזיאון נחום גוטמן תל אביב, מוזיאון אשדוד לאמנות ועוד. השנה הפרויקט מציע חידושים אטרקטיביים ברשימת האתרים אליה הצטרפו הלונדע מוזיאון הילדים בבאר שבע, החוויה האולימפית – מרכז הספורט הלאומי והאולימפי של ישראל שהבנק תומך בו ובספורטאים כל השנה, כפר ביתא ישראל מקרית גת מרכז חווייתי אותנטי של יהודי אתיופיה והגדת מורשת חבל ימית במועצה האזורית אשכול.

 

באתר הלונע דע נדרשת הרשמה מראש, ובחלק מן האתרים יתקיימו משחקי ידע וחוויה לכל המשפחה

 

 

הגן הבוטני ירושלים

הגן הבוטני האוניברסיטאי הוא פנינה של טבע בלב ירושלים, מוקד לתיירות ולבילוי. הגן משתרע על 120 דונם ומציג את אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל. בחול המועד פסח יתקיים אירוע "מטבע הדברים" שיכלול הדרכות סדנאות ותערוכה ברחבי הגן לכל המשפחה.

 

לרגל החג הפסח אנו מזמינים את המבקרים לבוא וליהנות מהאביב היפה וטבע בלב ירושלים. צורתו המיוחדת של הגן הבוטני מאפשרת לחזות בנופים משתנים בתקופה היפה בשנה. המבקרים ייהנו ממסלולים מודרכים בנושאי פריחה, אדם וטבע והמבנה המרתק של הצמחים, מתחם סדנאות במדשאה המרכזית. בנוסף, אזור פעילות קסום על שביל התגליות בו יוכלו הילדים ליהנות ולהתנסות במתקני משחק באזורי המים, האדמה, הצמרות והשורשים באמצעותם ילמדו על הקשר ביניהם ובין הצמחים הגדלים בגן. (בימי חול המועד סיור אחרון ייצא כשעה וחצי לפני סגירת האתר).

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד' בין השעות 10:00-17:00 (כניסה אחרונה בשעה 16:00)

יום ה': בין השעות 10:00-15:00(כניסה אחרונה בשעה 14:00)

 

נגישות ומידע נוסף:

יש חניית נכים. דרך נגישה אל הכניסה. כניסה נגישה. מסלולי אספלט משופעים בהתאם לטופוגרפיה, נדרשת לעיתים עזרת מלווה למבקר בכסא גלגלים.

לפרטים נוספים אודות הסיורים בגן : 

02-6794012

https://www.botanic.co.il/

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, הינו המוזיאון היחיד בעולם המציג את ההיסטוריה האנושית בימי המקרא באחד האוספים החשובים ביותר של המזרח הקדום. בתערוכות הקבע מוצגים אלפי פריטים הפורשים את ההיסטוריה והארכיאולוגיה של התרבויות הקדומות מראשית האנושות ומביא את התגליות החשובות ביותר אל קדמת הבמה.

 

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מזמין את הקהל הרחב ל"פרעומניה" פסטיבל פסח חינם לכל המשפחה שיתקיים במהלך חוה"מ פסח בימים א'-ה' | 1-5.4 ויחזיר את המשתתפים חזרה בזמן אל מסתרי מצרים העתיקה

נגישות ומידע נוסף:

יש חניית נכים. דרך נגישה אל הכניסה. כניסה נגישה. קופה נגישה עם אבזור מערכת שמע. יש כסאות גלגלים להשאלה. מעבר בין קומות במעלית.

 

02-5611066

http://www.blmj.org/

 

 

 

המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין

 

בואו לסייר בין דפי ההיסטוריה הישראלית, להתרגש ולהיזכר. המוזיאון פורש בפני המבקרים את סיפורה של המדינה והחברה בישראל ואת סיפור חייו של ראש הממשלה יצחק רבין, כפסיפס ייחודי ומרתק. עושרה של התצוגה והיריעה היסטורית רחבת ההיקף הופכים את המוזיאון לספר היסטורי חי ונושם, שהמבקרים מתהלכים בתוכו ופוגשים בסיפור שלהם, הסיפור הישראלי, ברגעי השיא וברגעי המשבר. בנוסף סיור בתערוכה המרגשת על מלחמת ששת הימים כפי שלא סופרה מעולם. בתערוכה תיחשפו למוצגים נדירים, מסמכים שנחשפים לראשונה, מיצג מולטימדיה, עמדות אינטראקטיביות, תערוכות קריקטורות ועוד.

בחול המועד יתקיימו שתי סדנאות לילדים בנושא: ת.ז, הבול שלי בשעות: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ו-16:00 בערב החג הסדנה תתקיים בשעה 10.00 ובשעה 12.00 הסיורים בתערוכת ששת הימים יצאו בכל שעה עגולה בליווי הדרכה.

03-7453358/ 4585*

www.rabincenter.org.il  

 

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס הינו היחיד בארת בתחום וככזה נותן מענה לעשרות אלפי חובבי המדיום שזוכים כאן למסגרת קבועה של פעילות ענפה. המוזיאון הוא חלק ממתחם תרבות יוצר, מדיטק חולון, הכולל את מוזיאון העיצוב, סינמטק חולון, תיאטרון המדיטק, ספריית החומרים, המרכז לאומנות דיגיטלית ואת הספריה המרכזית.

 

התערוכות המוצגות: "מיליון וחצי-ילדות בשואה בראי הקומיקס" - התערוכה מציגה זוויות הסתכלות שונות על ילדים ועל ילדות ברומנים גרפיים מהארץ ומהעולם העוסקים בשואה, ובוחנת את המגמות המרכזיות ומשמעותיהן. התערוכה מציגה יצירות הפונות לקהלים מגוונים, קהל בוגר, קהל צעיר, בני המגזר החרדי. "תערוכת ה-70 לעצמאות ישראל: קווים לדמותנו"- מציגה את התייחסות אמני הקריקטורה ליום העצמאות הישראלי, כמו גם למוטיבים המאפיינים אותו לאורך השנים, מאז הקמת המדינה ועד לימינו אלה. מימי התום והשמחה בשנות החמישים ועד לתרבות המנגל של היום, שהתקבעה כחלק בלתי נפרד מהחגיגה. בין האמנים הותיקים המוצגים בתערוכה: שמוליק כץ, דוש, זאב, יוסף בס, דני קרמן ועוד. לצד עבודות הוותיקים, יוצגו גם עבודותיהם של קריקטוריסטים עכשווים שנוקטים זוית אקטואלית בהתייחסותם לנושא.

03-6521849

www.cartoon.org.il

 

הפעילות בחסות בנק הפועלים 

 

                                     ×—×’ שמח מילדים בסיכוי

הדפסה שלח לחבר