חזרה לתוצאות החיפוש

עיר דוד-מרכז מבקרים - כאן הכל התחיל

 • שם:
  עיר דוד-מרכז מבקרים
 • עיר/ישוב:
  ירושלים
 • כתובת:
  מעלות עיר דוד
 • מנהל/ת:
  משרד
 • טלפון:
 • דוא”ל:

עיר דוד החלה את קיומה בימי אברהם אבינו, כעיר כנענית מבוצרת ומרשימה, סביב למעיין הגיחון המפורסם של ירושלים הקדומה.

לפני כ-3000 שנים, החליט דוד לעזוב את עירו חברון, ולעלות לירושלים על מנת לאחד את עם ישראל סביב עיר בירה אחת. עם כיבוש ירושלים מאת היבוסים, הפך אותה דוד לבירת ממלכה משגשגת וחזקה. שלמה, בנו, הקים את בית המקדש על פסגת הר המוריה, מקום עקידת יצחק, וכך הפכה ירושלים לבירה מדינית, דתית ורוחנית עבור עם ישראל כולו.

כיום מתאפשר הביקור באתרים קדומים ומרשימים אלה, בגן הלאומי עיר דוד, השוכן על גבעה קטנה וקסומה,הסמוכה לכותל המערבי, מדרום לשער האשפות.

חווית הביקור באתר כוללת תוכן מרגש, לצד סיור ייחודי בעירם של מלכים ונביאים, המקום בו נכתבו כמחצית מספרי המקרא, ובו התרחשו רוב הסיפורים בירושלים התנ"כית.

פעילות חווייתית באתרי עיר דוד

סיור ארכיאולוגי חווייתי בגן הלאומי עמק צורים

*אודות

בואו לגלות אוצר! בגן הלאומי עמק צורים מתקיים פרויקט מיוחד בו כל אחד יכול להיות ארכיאולוג ליום אחד ולנסות למצוא אוצרים אמיתיים שמקורם באדמת הר הבית חוויה מהנה לכל המשפחה.

סיור הרפתקני בעיר דוד המקראית

*אודות

סיור ייחודי בנקבה תת קרקעית בעקבות עברה הקסום של העיר המסקרנת ביותר עלי אדמות – ירושלים. אילו מהסיפורים אכן התרחשו? מה נותר היום מאותם סיפורים קדומים? התשובות, יוצגו בצורה ציורית ומעשירה בסיור אשר יוביל אתכם במעבה האדמה ואל נבכי ההיסטוריה ויחשוף סודות מרתקים מהעבר.

עיר דוד פינת הכותל – סיור במנהרת הזמן של ירושלים

*אודות

מתי לאחרונה חזרתם 2000 שנה אחורה בזמן? עיר דוד מזמינה אתכם לסיור במנהרת הזמן של ירושלים. זוהי הצצה בלעדית לירושלים של הורדוס ותקופת בית המקדש השני.

נקודות חשובות

אי שם, במעמקי העיר, מתחת לרחוב המרכזי של העיר הקדומה, חבויה תעלה תת קרקעית ששימשה למסתור עבור אחרוני המורדים ערב חורבן בית המקדש. נלמד על שגרת חייהם של תושבי ירושלים הקדומה דרך כלי הבישול שנמצאו במקום, פעמוני זהב וחרבות רומיות. המסלול מסתיים ביסודות הכותל המערבי מתחת לפני הקרקע – זווית ראייה שטרם הכרתם! הצטרפו לחוויה מהנה ובלתי נשכחת!