חזרה לתוצאות החיפוש

סדנת התיאטרון-איקה זוהר -

 • שם:
  סדנת התיאטרון-איקה זוהר
 • עיר/ישוב:
  תל אביב-יפו
 • תאריך תחילה:
 • תאריך הסיום:
 • מנהל/ת:
  איילת אפרתי
 • טלפון:
 • דוא”ל:

איך הכל התחיל?

בשנת 2015 הקמנו לראשונה, מחנה אמנויות במה ייחודי ומקצועי בעל אג'נדה מעצימה ומאתגרת, שנועד לתת מענה לצורך הקיים בקרב בני נוער הפעילים במגמות תיאטרון וחוגים, המוצאים עצמם בחופשת הקיץ חסרים את עולם הבמה והעשייה התיאטרלית ומשוועים לאתגרים והתנסויות חדשות בתחום. ההצלחה חסרת התקדים עודדה אותנו להמשיך גם בשנים שאחרי כשבכל שנה גדלה כמות בני הנוער הנפלאים שביקשו להצטרף למחנה ולרכוש מיומנויות מקצועיות.

למי מיועד המחנה?

המחנה מיועד לבני נוער מבוגרי כיתות ז' ומעלה, העוסקים בתחומי אמנויות הבמה, בין אם במסגרות בית הספר ובין אם במסגרת חוגים, המעוניינים להגדיל את ארגז הכלים שלהם ולהוסיף לו סדנאות ושיעורים מקצועיים רבים שיחזקו מאד את היכולת עמה הם מגיעים למחנה.

איפה ומה?

המחנה מתקיים בכפר הנוער רזיאל בהרצליה ובמשך 5 ימים ו 4 לילות במהלכם מתמקצעים במקצועות המשחק, שירה וריקוד תוך עבודה קשה ומאומצת, בשילוב חוויות חברתיות בלתי נשכחות. חמישה ימים מאתגרים הנעים משיא אל שיא ומלמידה ליישום.

הימים שלנו מורכבים מפעילויות ושיעורים רצופים מהבוקר ועד הערב.

בשיעורי משחק: עבודה אינטנסיבית על סצנות ומונולוגים בטכניקות של משחק ראליסטי ומסוגנן, תרגול עבודה על הומור, משחק גופני, אלתור ועוד.

בשיעורי מוסיקה: עבודה על שיפור האינטונציה, תרגול שירה הרמונית, שירת א-קפלה, נתרגל שירה קלאסית, אלמנטים של ג'אז, חיזוק יכולת שירת הסולו והשירה הקבוצתית.

בשיעורי הריקוד: עבודה על שיפור מיומנות הריקוד, התנועה והקואורדינציה, שיפור הגמישות וחוש הקצב, עבודה על כוראוגרפיות מעולם המחזמר.

מי מעשיר אותנו?

במהלך המחנה יגיעו אמנים מובילים בתחומים השונים ויעבירו כיתות אמן.

בשנים האחרונות הועברו סדנאות אמן עם אמנים ידועים ומוכרים בעלי יכולות ייחודיות: דביר בנדק (אימפרוביזציות), שבחיה בת ישראל (שירת גוספל), טלי אורן (משחק, הומור ומחזמר), שגיא ברייטנר (ביטבוקס), שלמה גרוניך (שירה), ואלי פיניש (משחק ועבודה על דמויות קומיות).

מה בתפריט?

חדר האוכל בכפר, מגיש 5 ארוחות טעימות וכשרות ביום.

ובזמן הפנוי?

בריכת השחייה בכפר פתוחה עבורנו בשעות הפנאי.

איך ישנים?

4 בחדר, עם הפרדה בין בנים ובנות, החדרים נקיים וממוזגים כשבכל אחד מהם מקלחת ושירותים צמודים.

כבר נפרדים?

בסוף חמשת הימים נגיש למשפחות טעימות מחוויות המחנה וניפרד מנוסים יותר, עשירים בחוויות וחברים חדשים ונחכה כולנו למחנה בקיץ הבא!

מחכים לכם בכפר הנוער רזיאל,

איקה ואיילת.

קייטנת "עושים הצגה", היא סדנת קיץ מקצועית לאומנויות הבמה המאפשרת התנסות חווייתית בעולם התיאטרון, ופועלת על פי תפיסה החינוכית יצירתית של איקה זהר המלמד בשיטה זו משנת 1985.

3 שבועות של סדנאות ושיעורים בתוך "מרכז הבמה" המפואר בגני תקווה, המיועדים לצעירים בוגרי ב' עד ח'.

צוות המורים מורכב מאנשי מקצוע מנוסים בתגבור של מדריכים מוסמכים שכולם תלמידי הקבוצות הבוגרות של סדנת התיאטרון. ניהול פדגוגי ואמנותי - איקה זהר.

ילדי הקייטנה לומדים וחווים מגוון רחב של תחומים:

שיעורי משחק, הליכה על קביים, ג'אגלינג, סדנת קצב, קרבות במה, מוסיקה, תנועה, ריקודי עם, ליצנות, איפור במה, סדנת פרסום, יצירת מסכות ואביזרי תיאטרון, צפייה בהצגת תיאטרון, מפגש עם שחקן מפורסם (בשנים הקודמות נפגשו הילדים עם גלית גיאת, מיכל ינאי, סופי צדקה, אלון דהן, צמד שיניים ועוד)

נקודת השיא של הפעילות היא העלאה של הצגות תיאטרון בהשתתפות כל ילדי הקייטנה.

ההצגות הן עיבודים מיוחדים לסיפורים ומחזות קלאסיים כגון "החתול במגפיים", "הברווזון המכוער", "הארנב והצב" וכד'.

במהלך הקייטנה, כמו בסדנת התיאטרון, מושם דגש על העצמת הילדים, הקניית ערכים של הקשבה, כבוד הדדי, כבוד לשפה, שיפור הדימוי העצמי, יכולת מנהיגות והבעה במקביל כמובן לפיתוח היצירתיות והיכולות המקצועיות בתחומי אומנויות הבמה השונים.

האכסניה המפוארת והמרווחת של "מרכז הבמה" בגני תקווה, מאפשרת שימוש בחללים ייעודיים שונים, כולם ממוזגים, ממוגנים ונותנים מענה איכותי לכל תחום פעילות

תוכנית הכשרה לרכישת מיומנויות להצגת נושא ועמידה מול קהל

סיינפלד סיפר פעם שהוא קרא מחקר על כך שדיבור בפני קהל

נחשב לפחד הגדול ביותר של האדם הממוצע.

מספר 2 ברשימה היה – מוות!

למי מיועדת התכנית?

לכולנו!

לתלמידים, למורים, להורים, סדנאות שנתיות, סדנאות חצי שנתיות, סדנאות בנות כמה מפגשים וסדנאות חד פעמיות.

הקניית מיומנויות עמידה מול קהל

שיפור הביטחון העצמי

שיפור הדיקציה

שיפור שפת הגוף

חיזוק יכולת התגובה המהירה

שיטת העבודה – תיאטרוסופיה

שיעורים בני 90 דק' בהם יוכשרו ויתנסו המשתתפים בעבודה מול קהל, שימוש בהומור, שיתוף פעולה, הבעה עצמית.

בכל שיעור יתרגלו המשתתפים את טכניקת ה- SHORT FORM של האימפרוביזציה, הדורשת ממשתתפיה חשיבה חיובית, מהירות מחשבה, יצירתיות מחשבתית, הומור, יכולת הבעה, רטוריקה ולוגיקה.

תרגול השיטה הוא על ידי "משחקים" בעלי שיפוע קושי הולך וגובר, היוצרים חוויית הצלחה מיידית ורכישה של המיומנות הספציפית לכל סיטואציה כאשר המשחקים נלמדים בהדרגה ויוצרים מיומנות הולכת וגדלה.

טכניקת ה"עוגנים" מלמדת את המשתתף מיומנות של תגבור יכולת התפקוד בלחץ ומכאן - שיפור יכולת התגובה המהירה.

במהלך השיעורים מתבצע באופן קבוע קישור של המשחקים הנלמדים לכישורי החיים הנדרשים במציאות.