חזרה לתוצאות החיפוש

מחנה דרור Camp Dror - מחנה קיץ לנוער יהודי מהארץ והעולם

 • שם:
  מחנה דרור Camp Dror
 • עיר/ישוב:
  קשת
 • כתובת:
  קרן הייסוד 22
 • תאריך תחילה:
 • תאריך הסיום:
 • ימי פעילות:
  17 ימי פעילות כולל שינה
 • שעות הפעילות:
  24/7
 • טווח הגילים:
  10-16
 • מנהל/ת:
  סינדי ויזל
 • טלפון:
 • דוא”ל:

-----------------

הקיץ מתקרב ונמאס לכם לשמוע את המשפט "משעמם לי"? מחפשים מסגרת חווייתית-תורנית לילדכם שתהפוך את חופשת הקיץ שלהם לבלתי נשכחת? מעוניינים להפגיש אותם עם נוער איכותי מהארץ ומהעולם?

מחנה דרור פועל משנת 1995 מטעם ארגון OU "ישראל" ומהווה חלק מארגון הנוער NCSY של ארגון הOU הבינלאומי.

-----------------

חניכים מהארץ ומהעולם נהנים מקיץ חוויתי ומשמעותי בקמפוסים רחבי ידיים ובאווירה פסטורלית ורגועה של הרי הגולן. המחנה משלב בני נוער מרחבי העולם לצד ישראלים ועולים, ובכך יוצר חוויה תרבותית, ייחודית ומרתקת עבור ילדכם.

המחנה מתנהל בשתי שפות: אנגלית ועברית (כאשר עברית הינה השפה העיקרית) ובשל כך מאפשר למשתתפים לשפר את השפה האנגלית מתוך חוויה והנאה רבה. במשך שבועיים וחצי נהנים בני הנוער מטיולים, ספורט, שחייה, סדנאות ושפע אטרקציות כגון; קייאקים, שייט והחלקה על הקרח. כל זאת לצד פעילות ערכית, תורנית וציונית. האווירה במחנה משפחתית וחמה, בה מרגיש כל חניך תחושה ביתית ודאגה אישית לצרכיו ותחושותיו. המחנה ממוקם בשני קמפוסים רחבי ידיים ברמת הגולן: קמפוס הבנות במושב קשת, וקמפוס הבנים בישוב חיספין.

-----------------

מחנה דרור הינו מחנה קיץ לנוער דתי, הפועל במשך שבועיים וחצי ברחבי הגולן והגליל, עבור נערים ונערות מהארץ והעולם העולים לכיתות ה'-י'. המחנה מתקיים בשני קמפוסים נפרדים - מחנה הבנים ממוקם ביישוב חיספין ומחנה הבנות במושב קשת. במסגרת המחנה פועלת גם תוכנית מנהיגות לבנות ולבנים העולים לכיתות יא' ויב ומסיימים תיכון. ניתן לקרוא על תוכנית המנהיגות בהרחבה בהמשך

-----------------

לצד שלל הפעילויות החברתיות והאטרקציות הכיפיות ניתן דגש במהלך המחנה על פיתוח עצמי, לימוד והעשרה יהודית, תכנים ערכיים ומעצימים, חיזוק הקשר לארץ ישראל באמצעות טיולים וסיורים המשולבים עם תכני טבע ושטח מקצועיים, התנדבויות בקהילה ועוד. כל אלו יוצרים חוויה מדהימה ומהנה ועשירה בתוכן. בכל אחד מהמחנות פועל חדר אוכל הדואג לבריאות ילדכם והנאתם, ומספק 3 ארוחות מגוונות ביום, עשירות ומזינות, בכשרות מהדרין.

מיקום המחנה >>

הקמפוסים בקשת וחיספין, ממוקמים באזור עוצר נשימה ברמת הגולן, טובלים בירק, מדשאות רחבות ידיים, מתקני וחדרי פעילות נוחים וממוזגים.

מתקני הקמפוס כוללים

חדר אוכל מרווח (בכשרות מהדרין)

בית כנסת / בית מדרש

כיתות לימוד ויצירה

מגרשי ספורט (עם תאורת לילה)

שולחנות פינג פונג

מדשאות

חדרי פעילות וחדרי לינה ממוזגים

אטרקציות בימי יציאה מהמחנה >>

מלבד הפעילות הענפה המתקיימת ברחבי הקמפוסים של המחנות,

מתקיימים ימי פעילות מחוץ למחנה, בהם נהנים החניכים משלל אטרקציות ופעילויות חוץ, כגון*:

שייט בקאייקים

שחייה בים ובבריכה

החלקה על הקרח

טיולים ומסלולים בגולן ובגליל

שייט על ספינה בכנרת

טיולי ג'יפים

*מפרט פעילויות החוץ נתון לשינויים משנה לשנה בהתאם לשיקולים טכניים ותוכניים שונים

פעילויות במחנה >>

יום במחנה דרור בקמפוס הביתי כולל:

פעילויות ספורט מגוונות

מלחמת צבעים (color war)

אומנות ויצירה

פעילויות גיבוש וחברה

קבוצות לימוד

חוגים וסדנאות בנושאי: דרמה, בישול, הישרדות, אומנויות לחימה, ריקוד עזרה ראשונה ועוד

פעילויות לילה – קומזיץ, כיבוש הדגל

תאריכי המחנה >>

2 ביולי עד ה-18 ביולי 2019 | כט' בסיוון עד טו' בתמוז התשע"ט

עלות >>

מחיר מלא לחניך - 6300 ₪

מחיר לחניך חוזר - 5850 ש"ח

מחיר לילד נוסף במשפחה -

אח או אחות - 5850 ₪

מחיר הרשמה מוקדמת:

עד ל-28 למרץ 2019 - 5790 ₪

שימו לב - אין כפל הנחות

דרכי תשלום >>

כרטיס אשראי, עד 4 תשלומים

צ'ק, עד 4 תשלומים - יש לכתוב את הצ'ק לפקודת "המרכז הישראלי"

העברה בנקאית - עד ארבעה תשלומים

מדיניות ביטולים >>

במקרה של ביטול השתתפות במחנה לפני ה-1 ביוני - יתבצע החזר מלא למעט 250 ₪ דמי הרשמה.

במקרה של ביטול השתתפות במהלך חודש יוני - יתבצע החזר מלא למעט 1500 ₪ דמי ביטול.

במקרה של ביטול השתתפות מכל סיבה שהיא לאחר ה-1 ביולי - המחנה יחייב סכום השתתפות מלא במחנה ללא כל זיכויים והחזרים.

שימו לב>>

קבלתו/ה של חניך/ה למחנה אינה סופית עד שההורה מקבל אי מייל מצוות המחנה המאשר את הגשת כל הטפסים הנדרשים (ובכלל זה טופס הרשמה, טופס אישור הורים, טופס רפואי חתום ע"י רופא המשפחה ובו גם חתימתו של ההורה וטופס תשלום הכולל הסדרת כל התשלום למחנה).

לא תתאפשר שמירת מקום במחנה לחניך/ה שלא קיבלו אי מייל מצוות המחנה המאשר את כל האמור לעיל.

לצוות המחנה יש סמכות לדחות קבלה של חניך/ה למחנה גם אם כל טפסי ההרשמה והתשלום כבר הוגשו. במקרה כזה יתקבל החזר כספי בניכוי 50 ₪ דמי טיפול.

לצוות המחנה ישנה סמכות לזמן כל חניך/ה ואת הוריו/הוריה לראיון על מנת לקבוע את התאמת החניך/ה למחנה ועל בסיס כך לאשר את השתתפותו במחנה.

יש להסדיר את התשלום למחנה במלואו לפני מועד תחילת המחנה.

כביסה >>

המחנה מציע שירות כביסה בתשלום במכבסה. חניכים וחניכות המעוניינות להשתמש בשירות זה במהלך המחנה ישלמו 15 ₪ לכל קילו כביסה, ויקבלו את בגדיהם כעבור עד 4 ימים מיום שליחת הכביסה.

חניכים וחניכות שרוצים במקום שירותי המכבסה בתשלום לכבס ידנית את בגדיהם מוזמנים להביא מעט אבקת כביסה. צוות המחנה ידריך את החניכים כיצד לכבס ידנית את בגדיהם ולייבשם.

הסעות >>

אנו מספקים הסעות אל מחנה דרור ובחזרה מאזורים שונים בארץ ללא תוספת מחיר. מידע נוסף לגבי תחנות ההסעה המדויקות וזמני ההסעות יתפרסם בסמוך למועד תחילת מחנה. אנו מספקים הסעות משדה התעופה לקמפ ומהקמפ אל שדה התעופה בעלות של 45$ לנסיעה

יום ביקור במחנה >>

על מנת למנוע טירחה מההורים להגעה לרמת הגולן בתאריך מסוים, כמו גם מניעת אי נעימות מהורים שאינם יכולים להגיע ומחניכים שהוריהם בחו"ל או שאינם יכולים להגיע בתאריך מסוים, לא ייערך יום ביקור מיוחד. במידה וישנם הורים המעוניינים לבקר במחנה, אנא צרו עמנו קשר ונשמח לארח אתכם בכל עת.

חוקים ותקנות >>

אנו מבקשים ומצפים מילדכם לדבוק בכללים ובתקנות המחנה. התנהגות נאותה נדרשת בכל עת.

במקרה של התנהגות בלתי הולמת מצד חניך, צוות הנהלת המחנה שומר לעצמו את הזכות להשעות את החניך מהשתתפות בפעילויות ספציפיות במחנה או בכל התקופה הנותרת במחנה. במקרים כאלה, לא יינתן החזר כספי.

דואר אלקטרוני >>

אנו יודעים עד כמה חשוב לכם לשמור על קשר רציף עם ילדכם במהלך הקיץ, ואנו שמחים לספק לכם שירות שליחת דואר אלקטרוני. במהלך הקיץ יהיה באפשרותכם לשלוח אי-מיילים לכתובת : mail2camper@ouisrael.org יש להזין את שם ילדכם והכיתה אליה הוא עולה בשורת הנושא והאימיילים יועברו ישירות לילדכם במחנה. אי מיילים יחולקו לחניכים אחת לשלושה ימים. נא לא לשלוח בתכיפות גדולה מזה.

ביטחון ובטיחות >>

ביטחון ובטיחות החניכים ניצבים בראש סדרי העדיפויות במחנה. מחנה דרור מרכז ומתכנן את כל הפעילויות באופן המבטיח בראש ובראשונה את שלומם ובטיחותם של החניכים.

חובשים מוסמכים ומלווי נשק שוהים בקמפוס המחנה 24 שעות ביממה ומספקים מענה רפואי ובטחוני מידי ומקצועי בכל עת. המחנה מתואם עם כל הגורמים הרלוונטיים בתחום הבטיחות והביטחון. בנוסף, המחנה מאושר מטעם משרד החינוך ופועל על פי הנחיותיו הקפדניות.

ביטוח >>

מחנה דרור מספק ללא תוספת תשלום ביטוח תאונות אישיות וביטוח חובה עבור משתתפי המחנה.

חניכים המתגוררים בחו"ל ומעוניינים גם ברכישת ביטוח רפואי עבור תקופת שהותם במחנה מוזמנים לפנות למשרד המחנה:

campdror@ouisrael.org

בריאות >>

בריאות ילדכם חשובה לנו. צוות המחנה כולל חובש מקצועי ומיומן הזמין 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ומלווה את החניכים בכל עת. מרפאות נוספות שוכנות בצמוד למחנה במקרה הצורך.

מדיניות השימוש בטלפון נייד >>

על מנת לספק חוויית מחנה ייחודית ומהנה לכל חניך, מזה מספר שנים מונהגת בהצלחה במחנה מדיניות בנוגע לשימוש בפלאפונים. ביום הראשון של המחנה נאספים הטלפונים הסלולאריים ונשמרים אצל צוות המחנה. ביום שישי מוקצות מספר שעות אחר הצהריים המיועדות לכך שחניכים יוכלו להתקשר הביתה לפני שבת. במקרי חירום ניתן ליצור קשר עם רכזי המחנה הזמינים בכל עת. בנוסף, ניתן ליצור קשר עם מנהלת פרויקט מחנה דרור במספר 050-202-2085

-----------------

לצמוח, להוביל, ליישם....

תוכנית המנהיגות של מחנה דרור מאחדת בנים ובנות יהודיים העולים לכיתות יא' ויב' ומסיימים תיכון, מארצות שונות ברחבי העולם, לתקופה של קרוב לשלושה שבועות במהלכם הם פוגשים תחומי ידע ועניין מגוונים ומרחיבים את האופקים שלהם. התוכנית מאפשרת למשתתפים בה לקחת זמן ולהעמיק בתחומי עניין, ערכים ועקרונות, לברר את מקומם האישי ותפקידם בעם היהודי, בקרב משפחותיהם וקהילותיהם, כיום כמו גם בעתיד הקרוב והרחוק.

-----------------

השתתפות בתוכנית המנהיגות של מחנה דרור היא הזדמנות ייחודית לקחת חלק בפעילויות הבאות:

מפגש בלתי אמצעי עם דמויות יוצאות דופן בעלות הישגי מצוינות בתחומי עניין ומקצועות שונים כגון:

פוליטיקה וממשל

כלכלה ופיננסים

הי-טק וביו-טק

תורה

חסד

הקניית כלים אישיים לפיתוח והעצמה – אסרטיביות, עמידה מול קהל, הדרכה והנהגה, ביטחון עצמי.

פעיליוית כיף ואטרקציות כגון:

החלקה על הקרח

קיאקים

שחייה בים ובבריכה

ענפי ספורט שונים

אומנות ויצירה

ריקוד

הזדמנות לקחת חלק בהובלת מחנה דרור – שיתוף פעולה עם צוות המחנה בהובלת פעילויות לחניכים המחנה, "אימוץ" חניכים צעירים ומתן תמיכה וליווי במהלך תקופת המחנה.

מחיר>>

הנחת רישום מוקדם עד ל-28 במרץ 2019: 6090 ₪ | מחיר מלא: 6490 ₪

מספר המקומות בתוכנית מצומצם – הזדרזו להירשם!