חזרה לתוצאות החיפוש

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים - הסיפור [שלך]

 • שם:
  מוזיאון ארצות המקרא ירושלים
 • עיר/ישוב:
  ירושלים
 • כתובת:
  שמואל סטפן וייז 21, קרית המוזאונים
 • מנהל/ת:
  מחלקת חינוך
 • טלפון:
 • דוא”ל:

הראשון במוזאון

תכנית המתאימה לביקור ראשון במוזיאון, ומציגה את תרבויות העולם הקדום הנוגעות בתרבות שלנו: מצרים, יוון ופרס. סיפור מסגרת יוביל אותנו אל פסלו של פרעה, אל ארמון אחשורוש, אל המטבע של מלך יוון ואל דגם העיר ירושלים. ניצור ונחתום בתיאטרון בסיפור משלנו : "כותל העניים".

תיבת נח

פעילות סביב הסיפור המקראי, ומקומם של החיות בעולם הקדום. עם סיפור המסגרת נצא לגלות את החיות שבמוזיאון - הנחש, השור והטווס, ונתוודע אל תפקידם ומקומם הייחודי בעולם העתיק. ניצור ונחתום בתיאטרון בסופו של סיפור המסגרת: " נח והיונה".

דוד המלך

דמותו של דוד כרועה צאן ולוחם, כמנגן ומשורר ובונה העיר ירושלים.

עם סיפורו של דוד נצא למסע במוזיאון, נכיר חרב וכינור ששימשו בעולם העתיק, ואת דגם העיר שבנה דוד. ניצור ונחתום בתיאטרון בטכס משיחת דוד למלך ישראל.

נח והשיבוטה

המפתח לתיבה נעלם! הילדים ינסו לפתור את התעלומה בעזרת רמזים וחידות שונות בעקבות החיות השונות מתיבת נח. סיור מרתק בגלריות המוזאון כשבסיומו סדנה ליצירת שלט לדלת או תיק ספריה (נתון לבחירה בתיאום מראש).

אהל אברהם

אברהם אבינו אוהב לארח אנשים באוהלו, הוא מזמין את הילדים להתארח באוהלו ומבקש מהם עזרה באיסוף הציוד הדרוש לאירוח אצלו. הילדים שומעים את סיפור סיפור חייו דרך מוצגים שונים במוזיאון כשבכל תחנה הם אוספים ציוד לאירוח בעקבות רמזים וחידות.

סיור מרתק בגלריות המוזאון הכולל חידות ומשימות ומלווה בסדנה ליצירת תיק ספריה בנושא אברהם אבינו.

סוד חיי הנצח

הילדים אמורים לגלות את סוד חיי הנצח במצרים הקדומה וזאת על ידי פתרון רמזים, חידות ומשימות. בכל תחנה הם יאספו חלק מאנח – סימן החיים המצרי ויצטרכו להרכיב אותו ולזהות אותו על ארון הקבורה המצרי.

סיור מרתק ברחבי הגלריות בנושא מצרים העתיקה עם סדנת יצירה של חרפושית מצרית (עבודה בחמר).

חפש את המטמון - אוצרות המוזאון

הילדים צריכים לפתור חידה ולמצוא את האוצר החבוי באמצעות אתגרים ומשימות ופיענוח של כתבים עתיקים וחותמי גליל. סיור מרתק לזמן עבר: קפיצה לפרס הקדומה ומצרים העתיקה, ביקור בחדר פסיפסים עם פנסים ועוד.. ובסוף סדנת חימר לבניית בית נר בצורה של בית מקדש.

סטארט אפ ארצות המקרא - הישגי ישראל בראי פיתוחי העולם הקדום

תכנית מיוחדת לכבוד 70 שנה למדינת ישראל בה נחשף ל 70 שנה של פיתוחים טכנולוגיים בישראל מול 3500 שנה של פתרונות אנושיים במזרח הקרוב הקדום. כאן באזורנו ניתנו מענים לאתגרים קיומיים כגון מים, דיור, תקשורת, בריאות, מזון וצרכים ביטחוניים. תרבויות העבר קמו על גדות הנהר - כיום אנו מייצרים מים מהאוויר. פעם עברנו לכתב - כעת נשמר מידע בדיסק-און-קי, או מאוחסן ב...עננים. באמצעות למידה מהסוג החדש, משימות פיענוח וחקר ומשחקים נגלה מקורות השראה עתיקים של כושר פיתוח והמצאה עכשוויים.

&t=5s

צלילי תל - מופע מוזיקלי אינטראקטיבי סוחף

יצירה מוזיקלית אינטראקטיבית המעמיקה ומעשירה את הביקור במוזאון ומוסיפה לו רובד רגשי עמוק. ביצירתה המקורית שאפה המלחינה ראלי מרגלית לשחזר בצלילים (ייחודיים וקסומים) את חוויית החיים בתקופת המקרא, חוויית הטבע האופף והמגע עם המים, הרוח, החול, העיר העתיקה, מלאכות קדומות וחומרי היום והליל. המופע המוסיקאלי אינטראקטיבי ומערב את הקהל שתוצאתו היא קונצרט משותף עם הנגנים. אל הצ’לנית והמלחינה ראלי מרגלית חוברים נגנית הנבל גיתית בועזסון ואמן כלי ההקשה אייב דורון המוכרים לקהל מן הבימות החשובות ביותר בארץ ובעולם. משך המופע כשעה.

סיור מלאכות עתיקות

סיור ייחודי בגלריות המוזאון הבוחן מלאכות עתיקות קדומות ממצרים ועד יוון, ממסופוטמיה ועד כנען: הילדים יסיירו בגלריות המוזאון במסלול שיהווה השראה ליצירה מגוונת עם ניחוח עתיק. לאחר הסיור הילדים יפנו לסדנאות היצירה ויתנסו בשלל סדנאות מגוונות המדמות את הטכניקות מהעולם הקדום.