כיצד בוחרים סמארט סקול לילדים לחופשת הקיץ?

הצורך לחדש, להעסיק, לפקח (ובואו נהיה ישירים - גם לממן) על כל הפעילויות החריגות שבחופש הגדול, תוך כדי שאתם, ההורים, מנסים להתייצב לעבודה כרגיל ולהיות מושפעים מעט ככל האפשר מהשינוי, מהווים אתגר לא קטן. סמארט סקול מתאים יכולה לפתור את הבעיה ולשחרר אתכם מהדילמה והג'אגלינג התעסוקתי של הקיץ.

 

אמנם ישנן מספר חופשות ארוכות לאורך השנה (כמו חנוכה ופסח), אולם אין כמו המחשבה על בילוי של חודשיים ימים (ובמקרה של התלמידים בבתי הספר העל-יסודיים - חודשיים ועשרה ימים) עם הילדים בבית, כדי להוציא הורה שפוי ועובד מדעתו. סמארט סקול הוא הפתרון החכם לימי החופש הגדול!

אבל כיצד מאתרים סמארט סקול כזה? בשלב הראשון, על מנת לקבל מידע כללי, תוכלו להיעזר באתרים מקצועיים המתמחים בתחום, כמו ארגון הקייטנות למשל.

 

כיצד בוחרים סמארט סקול שהילדים יאהבו?

 

לבחירת הקייטנה הנכונה בעיני הילדים ישנם כמה קריטריונים מנחים:

הראשון בהם הוא גילם של הילדים - ילדים בגילאי הגן מומלץ לשלוח לקייטנות המשך הנערכות בגן שבו הם לומדים במהלך שנת הלימודים, במידה והגן מקיים כזו.

הקריטריון השני הוא לאיזו קייטנה רשומים חבריו הטובים של הילד - בגילאי בית הספר היסודי, החברים מהווים גורם משמעותי, ולכן, הילד יעדיף קייטנה שאליה הולכים חבריו, ופחות קייטנה הנוגעת ספציפית בתחומי העניין שלו.

הקריטריון השלישי הוא תחומי העניין של הילד - כאשר ילדים מתבגרים, הם מפתחים טעם אישי ותחומי עניין, שאינם בהכרח זהים לאלה של חבריהם. כיום ישנן קייטנות העוסקות בכל תחום כמעט, מקייטנות העוסקות באסטרונומיה ועד לקייטנות שמרכזן הוא בעלי חיים.

 

סמארט סקול  - פורטל הקייטנות של ישראל

 

הקריטריונים ה"הוריים" לבחירת הקייטנה

 

לכם, ההורים, פרט מהנאתו של הילד, ישנם קריטריונים נוספים משלכם לבחירת סמארט סקול מתאים. סביר להניח שחלק מקריטריונים אלה נוגעים לבטיחות ואבטחה, חלק מהם נוגעים בתברואה ובהיגיינה, חלק בתכני הקייטנה וחלק מהם עוסקים בשיקולי התקציב המשפחתי המוקדש למטרה זו.

את הפתרון לשלושה התחומים הראשונים, יכול לספק לכם הרישיון להפעלת קייטנה, אשר מוענק לקייטנות מטעם משרד החינוך בשיתוף עם המחלקה לרישוי עסקים ברשות המקומית, רק לאחר בדיקה פרטנית של כל קייטנה.

את הפתרון לקריטריון התקציב יכול לספק לכם חשבון פשוט אותו תערכו. בחשבון כזה תרכזו את כל ההוצאות העתידיות שעשויות להיגרם לכם במידה והילדים לא ישהו במסגרת מסודרת לתקופה זו (אל תשכחו להכניס שם גם אומדן של אובדן שעות עבודה!) מול מחירה של הקייטנה.

הדפסה שלח לחבר