חזרה לתוצאות החיפוש

טכנודע - מרכז לחינוך, מדע, וטכנולוגיה

 • שם:
  טכנודע מרכז לחינוך, מדע, וטכנולוגיה
 • עיר/ישוב:
  חדרה
 • כתובת:
  הרב ניסים 2, גבעת אולגה,
 • מנהל/ת:
  משרד
 • טלפון:
 • דוא”ל:

מרכז חץ הינו מרכז מדעים לחקר וגילוי, המותאם במיוחד לגיל הצעיר (לחטיבה הצעירה של כיתות א'-ב' ולגילאי הגן). הפעילות נערכת בסביבת למידה מרהיבה הלקוחה מעולם הסיפורים והאגדות ומשלבת בתוכה תופעות מדעיות.

אנו מאמינים כי חשיפתם של הילדים בתחילת דרכם לתוכנית, מעצבת את יחסם ללמידת המדע והסיפורת ומגבשת בהם מערכת עמדות, דעות והתנהגויות שיאפיינו את הילדים בהמשך דרכם כלומדים וכבוגרים.

התוכנית מאפשרת רצף פעילויות, המעודדות למידה המשכית ומשמעותית בגן ובבית הספר.

הצוות החינוכי במסגרות הפורמליות מקבל חומרי הכנה לפעילויות מתחומי המדע והאוריינות בהם יוכל לעשות שימוש לפני המפגש במרכז ולאחריו. כמו כן התוכנית מציעה תמיכה בבניה ובהפעלת מרכז מדעי בגן הילדים ובבית הספר.

לאורך השנה מוקמות במרכז חץ ארבע תערוכות שונות. כל תערוכה עוסקת בנושא מדעי אחר ועטופה בסיפור או אגדה שונה. הביקור בתערוכה האינטראקטיבית מהווה מסע בסביבה לימודית במסגרתה הילדים מתנסים וחווים, מגלים וחוקרים.

התערוכות הצבעוניות והמרהיבות נבנות ומעוצבות בעבודת יד ותשומת לב תוך שימוש בחומרים המתאימים לחוויה חינוכית בגיל הרך.

מרכז חץ הינו ייחודי בישראל וזוכה לביקורים מכל רחבי העולם.

ניתן ואף מומלץ להזמין אשכול למידה של ארבעה מפגשים, כל אחד מהם יתקיים בתערוכה וסביבה לימודית שונה. כמו כן ניתן להזמין מפגש בודד או שעת סיפור ומדע לגיל הרך, או לקיים מפגשים גם בשעות אחר הצהרים כפעילות של הורים וילדים.

הפעילות מתאימה לגני טרום חובה וחובה.

מה בתוכנית לשנת תשע"ח?

במהלך השנה יוקמו במרכז ארבע תערוכות שונות. כל תערוכה הינה מסע בסביבה לימודית שונה.

להלן הנושאים:

*

תערוכה מס' 1:

04/12/17- 17/10/17 - עמי ותמי - משחקי חושים

*

תערוכה מס' 2:

09/02/18 - 24/12/17 - גוליבר בארץ הגמדים - מדידה ישירה

*

תערוכה מס' 3:

27/04/18 - 18/02/18 - זהבה ושלושת הדובים - אומדן

*

תערוכה מס' 4:

30/06/18 - 06/05/18 - קשת בענן - סיפור המבול - קרני אור

למידע נוסף:

ניתן לקיים מפגש אחד מתוך ארבעה כפעילות משותפת להורים וילדים

בשעות אחה"צ, או ביום שישי בבוקר.

*

להתייעצות, פרטים נוספים והזמנת מפגש:

מירב קוטניק , 04-6333505 שלוחה 134 או בדוא"ל: merav@technoda.org.il

בטכנודע מעבדות חדישות המצוידות בציוד מדעי מתקדם, מצפה כוכבים, פלנטריום ופארק מדע. צוות ההוראה מסור ומיומן ובעל הכשרה אקדמית במדע וטכנולוגיה.

מרבית התכנים בתוכנית הינם בהלימה לסילבוס המדעים של משרד החינוך וחלקם מהווה מסגרת העשרה והרחבה לתחומי ההתעניינות של הלומד. במסגרת הפעילויות המעבדתיות, התלמידים מתבוננים בתופעות מאתגרות, מנסים להסבירן האמצעות מגוון התנסויות, שמטרתן פיתוח סקרנות בקרב "המדען הצעיר".

מתוך העשייה מגלים התלמידים עקרונות מדעיים ולומדים ליישמם בחיי היום יום.

*

פלנטריום

מרבית האנשים מעולם לא צפו בשמי הלילה בצורה משמעותית. כאשר נמצאים בעיר, כמעט ולא רואים כוכבים. כאשר יוצאים מחוץ לעיר, וגם שם אין באמת את החושך הדרוש לחוויית צפייה בכוכבים, רק מעטים מרימים את הראש לצפות ולעמוד נפעמים מול מראות הבריאה.

למטרה זו הוקם בטכנודע פלנטריום המדמה את שמי הלילה האידיאלים ומאפשר לחוות בפעם הראשונה את שמי הלילה כפי שהשתקפו בעייני הקדמונים , ללא עולם מוצף באורות החשמל.

הביקור המרתק בפלנטריום כולל הדרכה מקיפה על כוכבים וקבוצות כוכבים וניווט בעזרת גרמי השמיים. וגם- מה הקשר בין אסטרונומיה ואסטרולוגיה? קבלו הצצה לקבוצות הכוכבים מעיניהם של היוונים הקדמונים ולמדו על הקשר בין הכוכבים ו"המזלות" מיהו המזל החדש?

הפעילות כוללת הקרנת סטרליום על כיפת הפלנטריום.

לצופים המתקדמים, ניתן להוסיף להדמיה הרגילה של כיפת השמיים גם את קווי המצהר, המשווה שמימי ומישור המלקה. בנוסף, ניתן להקרין על כיפת השמים בעזרת מקרנים מיוחדים סרטונים המראים את נפלאות המיתולוגיה היוונית ואת כוכבי לכת.

אורכה של הפעילות 45 דקות.

בין התאריכים 2-31/8 נקיים בפלנטריום פעילות קיץ ייחודית :

"אבודים במדבר החשוך" - הצטרפו למור ומשה המנסים למצוא את דרכם בעזרת גרמי השמיים.

האם תוכלו לעזור?

ע"ש מרים ודן ראב"ד ז"ל (למידע על משפחת ראב"ד לחץ/י כאן)

היחידה לסימולציה רפואית הממוקמת בטכנודע בגבעת אולגה, היא המעבדה היחידה המינה בארץ המאפשרת לבני נוער להתנסות בעבודת הצוותים הרפואיים השונים ב"בית חולים ללא חולים". המשתתפים מוזמנים ללמוד אנטומיה, פיזיולוגיה ופאתולוגיה (מחלות / פציעות), הדמיה רפואית, הריון לידה ועוד, באמצעות התנסות הכוללת מתן טיפול אמיתי בסימולאטורים המדמים מצבי חירום רפואיים שונים. במעבדה ניתנת ללומדים הזדמנות לבצע מגוון רחב של פעולות רפואיות הקיימות ברפואה המודרנית, החל בהזרקת תרופה לשריר ולווריד, דרך קבלת לידה, מתן שוק חשמלי ועד הנשמה מתקדמת וניטור הגזים בדם בדיוק כמו בחדר ניתוח אמיתי. התנסות בבדיקות וטיפולים כמו בבית חולים: בדיקת נשימה, בדיקת מאמץ, הפרדת דם, הדמיית מערכת העיכול, צנתור, ניתוח מעקפים ועוד.

היחידה לסימולציה רפואית של הטכנודע, הוכרה ע"י חיל הרפואה כפלטפורמה לאיתור מועמדים מבני הנוער (כיתות י' י"א) המתאימים לעתודה האקדמית בתחומי הרפואה.

היחידה לסימולציה רפואית מארחת בשנה כ-20,000 מבקרים, ביניהם נמנים: תלמידי חטיבות ביניים ותיכונים, מתנדבי "איחוד הצלה" מהארץ והעולם המגיעים להשתלמויות בנושא רפואת חירום, עובדי חברות וארגונים ואוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.

היחידה לסימולציה רפואית מתקיימות תוכניות ייחודיות בנוגעות לחיי המבקרים ולכלל האזרחים:

- "חיים בכביש"- פעילות בנושא בטיחות בדרכים במהלכה מתנסים המבקרים בחקירה של תאונת דרכים כבוחני תנועה וכסטאז'רים בבית חולים. פעילות שנעשית בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

- פעילות מיוחדת בנושא דקירה טראומטית בחזה- מדמה טיפול בפצוע הנפגע באירוע טרור. החל משלב הטיפול בשטח, דרך הטיפול בניידת טיפול נמרץ ועד ההגעה לבית חולים.

*

שימו לב, הכניסה למתחם זה פתוחה לקבוצות בתיאום מראש בלבד