חזרה לתוצאות החיפוש

הצגת ילדים "אנאבלה" -

 • שם:
  הצגת ילדים "אנאבלה"
 • עיר/ישוב:
  kiryat eqron
 • מנהל/ת:
  עינבל יוסף
 • טלפון:
 • דוא”ל:

"אנאבלה" הוא מחזה חדש לילדים שמשלב בתוכו את שיריה היפים של עפרה חזה ז"ל.

כותבת ההצגה, המפיקה והשחקנית הראשית שלה היא עינבל יוסף שיש לה נגיעה אישית והיכרות עם עפרה חזה, כאשר הייתה בת 12 בלבד - "הופעתי בלהקה אשר מונה כ-20 בנות, באותו היום עפרה חזה הופיעה באותו מקום והייתה צריכה לבחור ילדה אחת שתעלה איתה לשיר. אני הייתי ילדה חסרת ביטחון ולא מדברת עם אנשים מחוץ לבית כי כל כך התביישתי, רק על הבמה היה לי ביטחון.

עפרה ראתה אותי יושבת בצד בעוד כל הבנות מבקשות ממנה שתבחר בהן, עפרה ראתה אותי וניגשה אלי, ביקשה ממני לשיר יחד איתה, כמובן שמאוד שמחתי והתרגשתי אבל לא דיברתי איתה כי לא יכולתי. למרות זאת עפרה העלתה אותי לבמה יחד איתה. באותו רגע הבנתי שאם דמות כזאת ענקית ואדירה בחרה אותי, סימן שיש בי משהו. מאותו יום השתנו חיי, הביטחון עלה לי והתחלתי לדבר עם אנשים בחוץ.

עפרה לא ידעה אבל היא שינתה את חיי וקיבלה את השונה וזו הסיבה שיש מוסר השכל כזה להצגה.

עפרה קיבלה את השונה והראתה לי את הדרך לשנות. על כך אני מודה לה מאוד. יהי זכרה ברוך"

סיפור ההצגה:

שכונה הנקראת, "שכונת עפרה" בעולם האגדות, שם גרה אנאבלה הגיבורה של ההצגה אשר מאפיינת במעט את עפרה בעדינות וברכות שלה. אנאבלה מנהלת דו-שיח עם כל דמות מאגדה. הדמויות מתכננות את מסיבת ההפתעה לאנאבלה לאורך כל ההצגה.

הדמויות באגדה הם: פיטר פן, אריוש, פינוקיו, בילבולית, שלגייה, וכיפה אדומה. ישנם עוד שתי דמויות שמשון ויובב אשר הם בעצם זוממים לאורך כל ההצגה איך לגנוב את העוגה והמתנות של אנאבלה בלי שהיא תדע או תרגיש משהו. כל דמות בהצגה מסיימת את הדו-שיח עם אנאבלה בשיר שקשור לאותה הדמות.

---------------

השם אנאבלה הגיע מילדותה של עינבל, כאשר כולם קראו לה תמיד אנאבל במקום עינבל. לעינבל היה חשוב לקבל את ברכתו של בצלאל אלוני, מנהלה האישי של עפרה שליווה את עינבל לכל אורך התהליך. בהצגה מופיעים עוד 4 שחקנים: ירדן פוליצר, לי סוויט, גל זילברמן ועדי גולדשטיין.

---------------

inbal0074@gmail.com

052-8739060