חזרה לתוצאות החיפוש

המצפה התת-ימי אילת -

המצפה התת-ימי באילת, בעומק 6 מטרים מתחת לפני הים, מעניק אפשרות להשקיף אל כל היופי החי והצומח שמתחת למים, בלי לצלול ולשמוע הסברים מעמיקים מדי. הנה כריש, מתרגש מישהו, ומייד מישהו עונה שלדג העצום הזה נעשה עוול גדול, ושאין לו שום תוכניות זדוניות. יש גם תצוגות אקווריום מרהיבות של דגים, אלמוגים ובעלי חיים, וכן בריכות כרישים, צבי ים וחתולי ים. ילדי אילת מגדלים דרך קבע סוסוני ים וצבי ים ומחזירים אותם בהדרגה אל מקומם בטבע. ילדים פחות מקומיים ישמחו במיוחד להתנסות באושינריום - סימולטור ענק המדמה מסע תת-ימי, ובספארי מעמקים בצוללת הצהובה "ז'קלין", המעמיקה עד 60 מטר - חוויה מרגשת גם בזכות השינויים בדרגות האור. מספר פעמים ביום ניתן לחזות בהאכלת החיות הימיות.

בקיץ 2014 הושק במצפה מתחם "מפרץ הכרישים" הכולל בריכת אקווריום ענקית ובה 18 כרישים משישה מינים, שאורך כל אחד מהם עד ארבעה מטרים: כריש נמר, כריש פטיש, כריש לבן קצוות, זנבתן מנומר, שחור סנפיר וכריש לבן סנפיר. הבריכה כוללת מערך אקולוגי המדמה את מימי מפרץ אילת, כולל מאות דגי מים פתוחים ושונית אלמוגים אמיתית וססגונית. את הבריכה חוצה מנהרה אקרילית שקופה המאפשרת למבקרים לראות את הכרישים ממרחק נגיעה, באופן המדמה שהייה במעמקים. עוד במתחם מיצג אינטראקטיבי להיכרות אישית עם הכרישים, כולל דגמים ריאליסטיים של המינים שבבריכה וגם של כריש הלווייתן, שחי אף הוא בים סוף.

בקתת האמזונס

בקתת האמזונאס היא תצוגה המציגה בעלי חיים מנהר האמזונאס ויערות הגשם של דרום אמריקה וכמה בעלי חיים וצמחים מאזורים טרופיים אחרים בעולם. כמו כן, ישנה האכלה יומית בתצוגה.

בין בעלי החיים בתצוגה נמצאים: גרום-לשוניים, טרנטולות, אנקונדה, אליגטורים אמריקניים צעירים, צבים טרופיים, צלופח חשמלי, דגי ריאה, פיראניות, צפרדעים טרופיות ועוד.

אקווריום דגים נדירים

מתחם הדגים הנדירים הוא מתחם בעל שלושה חלקים ובו כ-35 אקווריומים של בעלי חיים וצמחים נדירים משונית האלמוגים של מפרץ אילת. בנוסף, מתחם זה משמש מוקד תצפית ומחקר לסטודנטים ומדענים מכל רחבי העולם, זכות היותו מציד בעלי חיים נדירים ממפרץ אילת ללא שום קושי להשגתם, וכן, מתחם זה משמש גם מתחם רבייה ושימור לבעלי החיים הנדירים שמוצגים בו.

שני החלקים הראשונים מציגים דגי שונית שונים כמו זהרון הדור, זהרון מקרין, מורנות, אבנונים, סרטנים ולובסטרים, כוכבי ים, פרפרונים, כוכבן קוצני, סוסון-ים דורבני, סוסון ים חלק, שושנונים, תמנונים, ועוד. החלק השלישי מוקדש לדגי לילה ודגי מעמקים, וניתן לראות בו פנסאים, אלמוגים מאירים ודיונונים.

בריכות צבי הים והטריגונים

בריכות אלה הן בריכות אשר נמצאים בתוכן מיני בעלי החיים; צב ים ירוק, צב ים קרני וחתול ים, ובנוסף גם למטרות חינוך, שימור, ורבייה. כמו כן, הבריכות מחולקת לשני חלקים; חלק לצבים בוגרים וחלק לצבים צעירים.

במרכז בריכת הצבים הבוגרים נמצא גם אי חול קטן שמשמש את נקבות צבי הים להטלת ביצים. לאחר שהביצים בוקעות נאספים הצבים הצעירים ומגודלים בבריכות הצבים הצעירים, ואז משוחררים לטבע כאשר הם גדולים יותר ומוגנים יותר מסכנות מצד טורפים.

גן השעשועים

בסמוך לאושנריום קיים גן שעשועים ייחודי ומקורי בו ישנם מתקנים כמו: מגלשת תמנון, סוסוני ים, קרוסלת מדוזה ובובות מורנות, לוקוסים וכריש גדול. כמו כן, גן זה הוא היחידי מזוג בכל הארץ.

האושינריום

האושינריום הינו סימולאטור ענק המדמה סרט באורך של מספר דקות בנושא שימור הימים. האולם מכיל 140 מקומות ישיבה, ומוקרן סרט על גבי שלושה מסכי HD ענקיים ואיכותיים. בנוסף, הצופים ישובים על במות חכמות הנעות לכל הכיוונים בהתאם לסרט.

המצפה התת-ימי

המצפה התת ימי הוא האטרקציה המרכזית והראשונה בפארק. תחילת המסלול למצפה מתחיל בגשר המחבר בין קן החוף למצפה ואורכו הוא כ-100 מטרים. לאחר מכן, מגיעים לקורל 2000, ואחרי זה למצפה הבנוי משלושה מפלסים; המפלס האמצעי הוא מפלס מעל פני המים בו ישנו בית קפה וחנויות תכשיטים ומזכרות. המפלס העליון הוא מצפה בגובה 23 מטר מעל פני המים, וניתן לצפות ממנו על כל מפרץ אילת. המפלס המרכזי הוא המפלס התת-מימי, שבנוי משני חדרים בעומק של 6 מטר מתחת לפני המים. המפלס התחתון, מפלס המצפה, בנוי באמצע שונית האלמוגים, ולמעשה מהווה חלק מהשונית מאחר שבמהלך השנים אלמוגים החלו לגדול על גוף המצפה עצמו. מן המצפה ניתן לראות את השונית הרבגונית ואת בעלי החיים והצמחים שחיים בה. המצפה הוקם בשנת 1974, ואז היה בנוי רק מחדר תת-ימי אחד. מגדל המצפה התת-ימי שוקל סך הכל 100 טון. המצפה התת-ימי משמש למחקרים רבים על אורחות החיים של דיירי השונית, והאקולוגיה של שונית האלמוגים.

קורל 2000

קורל 2000 הינה סירת זכוכית בעלת בטן עמוקה, אשר המבקרים ישובים בחלקה התחתון ומביטים דרך חלונות אישיים אל מעמקי הים לשונית האלמוגים. לספינה 48 חלונות הממוקמים כ-1.5 מתחת לפני הים, כך שאפשר להביט לצידי הספינה ולא לתחתית כנהוג בסירות הזכוכית ולהנות ממרחב ראייה גדול במיוחד. בספינה 45 מקומות ישיבה והיא שטה לאורך שמורת האלמוגים והגנים היפנים. ההפלגה יוצאת ממזח הקורל הנמצא על הגשר המוביל למגדל המצפה, ואורך השייט אורך כ-20 דקות.