חזרה לתוצאות החיפוש

בית בן-גוריון - ביתם הפרטי של פולה ודוד בן-גוריון בתל אביב

 • שם:
  בית בן גוריון
 • עיר/ישוב:
  תל אביב-יפו
 • כתובת:
  שדרות בן גוריון 17,
 • מנהל/ת:
  משרד
 • טלפון:
 • דוא”ל:

סיור מודרך לקבוצות בבית בן-גוריון בתל אביב – בתיאום מראש וללא תשלום.

ניתן לתאם ביקור ל-10 משתתפים ומעלה.

הביקור כולל סיור מודרך, דפי משימות וצפייה בסרטון.

הבית והמוצגים בו מדגישים ציוני דרך בתקופה שקדמה להקמת המדינה ובשנים שלאחריה, ומאירים פרקים בחזונו ובמורשתו של דוד בן-גוריון, שעיצבו את דמותה של המדינה ורלוונטיים לחיינו גם כיום.

(ללא תשלום)

סיור אינטראקטיבי ברחבי בית בן-גוריון המשלב חוויה ותוכן בעזרת חידות מאתגרות בעקבות מוצגים, פריטים, מסמכים ומזכרות המציינים אבני דרך ב-7 עשורי המדינה, בחייו ודמותו של דוד בן-גוריון. הורדת היישומון (Museloop) הינה ללא תשלום בGoogle Play וב Appstore .

(ללא תשלום)

סיור בשדרה - שדרות בן גוריון הופכת למוזיאון פתוח ובכל צעד ניחשף לסיפורה ההיסטורי של הקמת השדרה, העיר והמדינה.

בין שבילי האופניים ועצי השדרה ניפגש עם סיפורן של דמויות מהעבר שפעלו להחייאת התרבות העברית. החל באליעזר בן יהודה וחנה צ'יזיק ועד ללאה גולדברג וסיפורם של תושבי שכונת פועלים א'.

מרוץ 'ציונים ללא הפסקה' - המרוץ יחל בביקור בבית בן-גוריון ובסיומו תתחיל המשימה הראשונה. המרוץ עובר בין רחובות ובתים שונים בתל אביב דרכם נחשפים לדמויות היסטוריות המציעות זוויות שונות למעשה הציוני. מגוון המשימות ניתנות באמצעות ברקודים ובמהלך המרוץ נעשה שימוש ב'טלפונים חכמים'. המשימות השונות נוגעות ביצירה עברית, ציונות כתרבות, תעשיה ציונית, ציונות דתית ומנהיגות ציבורית-פוליטית.

סדנת מגילת העצמאות -

בסדנא יערכו התלמידים היכרות עם מגילת העצמאות תוך בירור מידת הגשמת הערכים והיעדים המופיעים במגילה. לאחר בדיקה ודיון בערכי ותכני מגילת העצמאות ייצרו המשתתפים את המגילה הכיתתית ו/או האישית שלהם – תוך התייחסות ושיח בין ערכי היסוד במגילת העצמאות

לחוויית היום-יום של משתתפי הסדנה.

סדנת ציוני דרך בחייו של בן-גוריון -

סדנא זו תזמן הכרות עם מסלול חייו ופועלו של דוד בן-גוריון, ובתוך כך, חלקים מדרכה של התנועה הציונית. משתתפי הסדנא ילוו את בן-גוריון דרך נקודות חשובות לאורך חייו, מלידתו והתבגרותו בפלונסק, דרך עלייתו לארץ ועד פועלו הציוני ההיסטורי. במהלך הדרך יפגשו גם בנקודות מפתח בהיסטוריה של מדינת ישראל ויחשפו להקבלה בין חייו של האיש ותולדות מדינת ישראל. הסדנא מעוררת חשיבה על אישיותו של בן-גוריון כמנהיג וכאדם.

סדנת מנהיגות בסרטים -

בסדנה זו, נמפה את המושג "מנהיגות" ונחשוף את המשתתפים למושגים כגון: 'מנהיג', 'מונהגים', 'מטרה', ו'מקור סמכות'. באמצעות צפייה בקטעים מסרטים מוכרים, נבחין בין סגנונות שונים של הנהגה ונבחן מערכות יחסים בין מנהיג למונהגים. הפעילות מזמנת עיסוק בשאלות וקשיים המתעוררים ביחס למנהיגות, הודות ליצירת בסיס מונחים משותף. הבירור ישמש כר לפעולה מנהיגותית של הקבוצה ושל היחידים בה.