חזרה לתוצאות החיפוש

באמבולה - תיאטרון בובות לילדים

 • שם:
  באמבולה
 • עיר/ישוב:
  תל אביב
 • כתובת:
  טרומפלדור 32
 • מנהל/ת:
  ניר
 • טלפון:
 • דוא”ל:

באמבולה הוא תיאטרון בובות לילדים המתאים למרכזים קהילתיים, קיטנות ,ספריות ושעות סיפור, גני ילדים, מרכזי נופש ועוד. בכל ההצגות הילדים יפגשו תיאטרון איכותי ברמה גבוהה ולא מתפשרת, המדבר בשפתם תוך הקפדה על עברית נכונה, מוסיקה ושירים בלחנים ובעיבודים מקוריים וכמובן בובות ותפאורה העשויים בעבודת יד על ידי טובי הבובנאיות בישראל (מריה גורביץ', אירינה ליצקי, שרה פלי, ואנה קנול).

הצגות עשירות בשירים ובמוסיקה מקורית. מדובר בתיאטרון איכותי ולא מתפשר, בעיצוב, בטקסט המדובר, בשירים ובהפעלה של הבובות.

כל הצגה כוללת שיחה מקדימה והפעלה של הילדים בליווי בובת כפפה. הפעלה מקדימה כוללת הסברים על תיאטרון בובות והכנה של הילדים לעלילה ולסיפור שבו הם עומדים לצפות.

משך ההצגות כ 45 דקות, בהתאם לגיל הממוצע של הילדים שלוקחים חלק בהצגה.

כמו כן, אנחנו מקיימים סדנאות חוויתיות לבנית בובות ויצירת הצגות.

גילאי 3-6

יום הולדת לאִיָה – הצגה מוכרת עלי די סל תרבות ארצי מבוססת על הסיפור מתוך הספר "פו הדב". לאִיָה החמור יש יום הולדת, אבל כל חבריו – פו הדוב, חזרזיר, ארנב וינשוף שוכחים. אִיָה עצוב אף יותר מתמיד, אך בסופו של דבר מקבל מתנות מיוחדות. הועלתה במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות בחולון בשנת 2012.

משפחת הארנבים והמכשפה – הצגה העוסקת בחברות ובקבלת השונה, דרך חייה של משפחת ארנבים, מכשפה וזאב מבולבל.

זהבה מחפשת אגדה חדשה – הצגה חדשה (בכורה ספטמבר 2018) מה קורה כאשר זהבה מחליטה שנמאס לה מהסיפור שלה? בדרך לבית הדובים מבינה זהבה, שהכי טוב להישאר מי שאני.

גילאי 4-8

פיטר פן - הסיפור על הילד הנצחי, שרצה להישאר ילד לעולם, מלחמתו בקפטן הוק הרשע ומסעו עם וונדי, ג'ון ומייקל לארץ לעולם לא.

בת הטוחן - עיבוד מוסיקלי לאגדה על השדון הקטן שבא לעזרתה של בת הטוחן בהפכו קש לזהב. הועלתה במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות בחולון בשנת 2011.

סינדרלה - עיבוד מוסיקלי לאגדה המפורסמת של האחים גרים על הנערה היפה שהפכה ממשרתת לנסיכה.

גילאי 2-4

לדוד של יעלי יש חווה – הצגה חדשה לשחקנית ובובות (בכורה יולי 2018) בשילוב בובות ושחקנית. חוות החיות נבראת מול עינם של הצופים ובשיתופם. הצגה מוסיקלית בהשראת שיר הילדים "לדוד משה היתה חווה".

אגוזי הולך לאיבוד ביער המילים – הצגה מקורית שעוסקת בלימוד הדיבור והשפה עם חיוך גדול והרבה אהבה.

זהבה ושלושת הדובים – הסיפור המוכר על הילדה זהבה והמפגש שלה עם משפחת הדובים.

סדנת תיאטרון צללליות מגיל 4

בסדנא שהנושא שלה "מחושך לאור " הילדים יבנו בובות צללית מחומרים שונים כגון: בריסטול, קרטון, נוצות, בד, נייר צלופן ועוד, ולאחר מכן יפעילו את הבובות מאחורי מסך לבן, בליווי מוסיקה ובהנחיה קצרה לגבי דרך ההפעלה של הבובות.

סדנת בובות כפפה מגיל 4

בסדנה זו ילמדו המשתתפים איך הופכים גליל נייר , צמר, ושלל חומרי יצירה צבעוניים אחרים לבובה. בסדנה נשתמש גם בחומרי יצירה וגם בחומרי חומרי מחזור שונים ליצירת בובות כפפה מרהיבות ומצחיקות. נלמד טכניקות שונות להפעלתן ולדיבוב שלהן, ולאחר מכן, נציג איתן הצגות קצרות.

בנית והפעלת בובות יד מחומרי מחזור מגיל 5

בסדאות אלה ילמדו המשתתפים איך הופכים קרטון ביצים, גליל נייר, קופסאות קרטון או כל חומר אחר לבובת תיאטרון שלמה שניתן להפעילה כמו בהצגה: לגרום לה ללכת, לדבר לקפוץ או לעשות כל פעולה אחרת . נלמד דרכים שונות של בנית בובות מסוג זה ודרכים שונות להפעלתן.

&t=32s

&t=5s

&t=110s

&t=22s