חזרה לתוצאות החיפוש

אקווריום ישראל ירושלים - מיוחד לקייטנות חוויה קרירה ומרתקת

 • שם:
  אקווריום ישראל - ירושלים
 • עיר/ישוב:
  ירושלים
 • כתובת:
  דרך אהרון שולוב, מלחה, ירושלים
 • מנהל/ת:
  מרכז הזמנות
 • טלפון:
 • דוא”ל:

האקווריום ע"ש משפחת גוטסמן עוסק בחינוך ומעלה את המודעות לאתגרים הרבים העומדים לשימור בתי הגידול המימיים במדינת ישראל המצויים בסכנה.

האקווריום מפעיל תכניות חינוכיות מגוונות שיתאימו לצרכים המשתנים של הים ויותאמו למגזרים ולגילאים שונים.

קיום ותכניות חינוך, מחקר ושמירת טבע גם מעבר לגבולותיו הגאוגרפים של האקווריום

מעורבות קהילתית ויצירת מקום מפגש ייחודי בעיר ירושלים

אקווריום ישראל ירושלים, הנמצא סמוך לגן החיות התנ"כי, מזמן ביקור מרתק וחוויתי העוסק בבתי הגידול הימיים וביצורים המדהימים החיים בים. האקווריום סגור וממוזג, משתרע על 7 דונם והביקור בו מכניס את הילדים והמבוגרים באופן הדרגתי, לסיור במעמקי הים, דרך מסע מהים התיכון, לים סוף ולבתי גידול ימיים ברחבי העולם.

הסיור מתחיל בגלריית ארבעת הימים העוסקת בדגי הים התיכון וים כנרת, בבית הגידול שסובב את ים המלח ובהצצה לשונית הצבעונית של ים סוף. במעבר מהחוף למעמקי הים נפגשים המבקרים עם טריגונים שונים, אבנונים, סוסוני ים ועוד. הירידה למעמקי הים היא דרך מנהרה יפה המכניסה את המבקרים לגלריית הים התיכון, שם ניתן לשבת בדממה ולצפות בכרישים ובדגים השוחים במיכל הענק.

בהמשך הסיור, לומדים המבקרים על הגירת מינים שונים דרך תעלת סואץ ועומדים מוקסמים מול מכמני ים סוף – האלמוגים הצבעוניים, הדגים המרתקים, כרישים מקומיים ועוד. גם מקומם של המדוזות, כוכבי הים וקיפודים לא נפקד והכל מלווה בשילוט ובהסברים מאנשי הצוות הנמצאים במקום.

אחרי סיור של כשעה וחצי במתחם יוצאים המבקרים מלאי חוויות - מיפי המבנה, מהשקט והניתוק במתחם וכמובן מיופיו של הים ויצוריו – יופי שיש לשמור ולהגן עליו.

הכניסה אל האקווריום היא בכרטיס נפרד מזה של גן החיות. לקייטנות יש אפשרות לטייל בגן החיות בשעות הקרירות יותר ולהגיע אל האקווריום בשעות הצהריים החמות.

פרטים נוספים

משך הביקור כ- 1.5 שעות

הרכב הקבוצה - כ - 200 משתתפים בכל שעה

עלויות - 30 ש"ח למשתתף ** מלווה חינם על כל 10 ילדים

עלות מלווה נוסף - 30 ש"ח

הביקור באקווריום ישראל תקף אך ורק לשעה הנקובה ובתיאום מראש

https://www.youtube.com/watch?v=turdZ7AxTIk