קייטנה דיגיטלית משרד החינוך

מזג האוויר של חודשי הקיץ החמים התחיל להשפיע זה לא מכבר, וכמדי שנה אנו נאלצים למצוא פתרונות לילדים במהלך חופשת הקיץ. ככלל, קיים מגוון רחב של קייטנות הפרוסות ברחבי הארץ, אולם רבים הם ההורים שאינם מעוניינים לשלוח את ילדיהם לקייטנות אלו.

זאת, מפני שהקייטנות הנחשבות דורשות סכומי כסף גבוהים של למעלה מ1000 ש"ח למשך שלושה שבועות; הקייטנות הזולות אינן אטרקטיביות כלל וכלל, ישנם הורים לא מעטים שמחפשים להעניק לילדיהם ערך מוסף במהלכה של חופשת הקיץ ומגוון הסיבות עוד רחב. בדיוק משום כך, משרד החינוך מפעיל מזה כמה שנים את קייטנה דיגיטלית משרד החינוך.


מהי קייטנה דיגיטלית משרד החינוך?


קייטנה דיגיטלית משרד החינוך, היא אחת מיני קייטנות רבות המופעלות בכל רחבי הארץ ומפעילות מדי קיץ עשרות אלפי ילדים מצפון ועד דרום. הקייטנות הדיגיטליות הינן חינמיות ויומיות, מיועדות לבוגרי כיתה ד' ומעלה וממומנות לחלוטין על ידי אגף טכנולוגית המידע של משרד החינוך במסגרת תכנית קיץ אחר.

ניתן לנצל את העובדה שהקייטנות הללו לא כרוכות בתשלום, ולבצע כמה ימי ניסיון. מדריכי קייטנות דיגיטליות משרד החינוך מפעילים אותם בעזרת טכנולוגית למידה מרוחקת, כך שהילדים יכולים להתחבר אליהם מהמחשבים הפרטיים שבבעלותם. הציוד הנדרש להרשמה לקייטנה הינו: מיקרופון, אוזניות, כתובת דואר אלקטרוני פעילה ומחשב זמין. 


נושאי הקייטנה


ככלל, נושאי הקייטנה הינם נושאים לימודיים וערכיים, במגוון תחומים כגון: לימוד שפת תכנות, פיתוח משחקי מחשב, בניית אתרים באינטרנט, פיתוח ספרים דיגיטליים, יצירת משחקי מחשב, עיצוב גרפי, מגוון עולמות וירטואליים, עריכת תמונות וסרטוני ווידאו במחשב ועוד.

הנושאים מועברים בצורה מהנה ואטרקטיבית, והודות לכך  זוכים הילדים לשילוב של הנאה והעשרה לימודית בעת ובעונה אחת. פירוט הקייטנות: 

 

  • קייטנת מעברים: קייטנות המיועדות ללימודי אנגלית ומתמטיקה לתלמידי כיתות ו' וח'. 
  • קייטנות לימוד והעשרה ארציות – קייטנות בתחום הדיגיטלי (שפת תכנות, פיתוח אפליקציות וכו')
  • קייטנות לחינוך הממלכתי דתי. 

 

בחירת קייטנה


בדומה להכנות המתבצעות טרם רכישת מוצר, מומלץ להשוות בין מבחר קייטנות באזורים הסמוכים לבית. כדאי להחליט בצוותא עם הילד על סוג הקייטנה הרצויה, בלי לחרוג מהמסגרת התקציבית. פורטל הקייטנות קייט ופנאי מציג את פרטי קייטנות ישראל לרבות קייטנה דיגיטלית משרד החינוך, ומסייע להורים לבחור את הקייטנה המתאימה ביותר לילדיהם. 
 

קייטנה דיגיטלית משרד החינוך

הדפסה שלח לחבר