הסוכנות היהודית מחנות קיץ - להרגיש את הציונית בחול

 בואו לבלות במפגשי הסוכנות היהודית מחנות קיץ


אם אתם מתגוררים בחו"ל ורוצים לחבר את ילדיכם למורשת היהודית והישראלית יש לנו פתרון. בודאי תשמחו לדעת שבמסגרת הסוכנות היהודית מחנות קיץ שונים יוצאים לדרכם, הן בצפון אמריקה והן במדינות חבר העמים לשעבר.

מחנות קיץ אלו מיועדים לגילאי 3 ומעלה והם מודרכים ע"י מדריכים ישראלים בעלי ניסיון. ניתן לחלק את מחנות הקיץ של הסוכנות היהודית לפי מיקומם :

הסוכנות היהודית מחנות קיץ במדינות חבר העמים

מחנות אלו מתקיימים במשך 7-10 ימים ברחבי מדינות חבר העמים לשעבר, כולל רוסיה, אוקראינה, מולדובה, אוזבקיסטן, קזחסטאן והמדינות הבלטיות.

מחנות הקיץ מופעלים ע"י צוות משולב של מדריכים מקומיים ושל מחנכים ישראלים דוברי רוסית. במחנות אלו שמים דגש על 3 חלקים : היהדות, מדינת ישראל ופיתוח מנהיגות

יש תוצאות בשטח

עד כה השתתפו במחנות אלו כ-150,000 ילדים שלחלקם זו הייתה האפשרות הראשונה להכיר את ההיסטוריה היהודית, את המנהגים ואת מדינת ישראל על גווניה.

ואגב, למחנות אלו יש תוצאות בשטח כי ב-20 שנות פעילותן הן הוכיחו את עצמן, למשל : רוב המנהיגים כיום של הארגונים היהודיים במדינות חבר העמים לשעבר הם בוגרי מחנות אלו. במילים אחרות : ככה נראית הצלחה.

מחנות קיץ של הסוכנות היהודית בצפון אמריקה


גם בצפון אמריקה יש לארגון הסוכנות היהודית מחנות קיץ והם מחולקים לשני סוגים : מחנות יום ומחנות לילה ששניהם מופעלים ע"י שליחים מהארץ בשיתוף הקהילות המקומיות והארגונים היהודיים.

  • מחנות היום הם מחנות ללא לינה והם נערכים במרכז הקהילתי העירוני או באתר טבעי. גיל הילדים במחנות אלו נע בין 3 ל-12 .
  • מחנות הלילה הם מחנות שכוללים לינה ושהות במקום המחנה באוהלים/צריפים למשך 2-8 שבועות. מחנות אלו מתקיימים במגוון אתרי טבע ברחבי צפון אמריקה, בדרך כלל במקומות מיוערים או במקומות שקרובים למקורות מים. גיל הילדים במחנות אלו נע בין 8 ל-16.  
     

הסוכנות היהודית מחנות קיץ

הסירו דאגה מלבכם

בתור הורים אתם יכולים להיות בטוחים מכמה סיבות : סיבה אחת היא שכל מחנות הקיץ של הסוכנות היהודית בצפון אמריקה מתנהלים בשפה האנגלית, כך שאם ילדיכם אינו דובר עברית אין מקום לדאגה. סיבה שנייה היא העובדה שכל המדריכים במחנות אלו הם בעלי נסיון בהדרכת נוער. לכן בחירה במסגרת של הארגון הסוכנות היהודית מחנות קיץ היא בחירה בטוחה. לפרטים נוספים צרו קשר עם פורטל הקייטנות.

הדפסה שלח לחבר